verum in grano

У рамках мистецької події 14 фоторобіт майстра доповнюють 14 меседжів Фонду. Через них ми розкриваємо роль біорізноманіття в житті сучасної людини на побутовому рівні. До кожного із меседжів є інструкція, в якій розкриваємо важливість взаємозв’язків у природі.  

Фотографії з меседжами привертають увагу і закликають замислитися про взаємозв’язки у міському середовищі та поза ним. Нагадують про важливість захисту крихкого світу природи заради свого життя та життя нащадків.

Ми запрошуємо усіх кому цікава тема сучасного мистецтва, активних громадян та гостей поринути у світ фото естетики на фоні міського ландшафту. Насолодитися фотороботами, які розкривають силу дикої природи, приховану у маленькому Зерні.

В рамках мистецької події, протягом місяця в Одесі відбудуться: 

  • Майстер-класи фотографа Ігоря Гайдая “Авторські проєкти у фотографії”
  • Лекції від ботаніка Ангеліни Русанової “Інноваційний підхід до озеленення в містах”
  • Перфоманси за участі групи “ПЛОТ”, вікторини та презентації. 

Слідкуйте за нами в соцмережах, щоб не пропустити важливі події та новини. 

Це творча колаборація Фонду захисту біорізноманіття України й фотохудожника Ігоря Гайдая.

 

Ми поєднали мистецтво і науку, щоб акцентувати увагу глядача на непомітних, на перший погляд, послугах природи. Ігор Гайдай завжди цікавився співвідношенням видимого і невидимого. Саме тому ми й почали співпрацю.

Знімки простих зерен в проєкті “𝗩𝗘𝗥𝗨𝗠 𝗜𝗡 𝗚𝗥𝗔𝗡𝗢” — це візуалізація природних процесів. Макрофотографування відкриває той бік Зерна, який ми ніколи до цього не помічали. 

Зерно — символ життя, але без дикої природи воно не існує. Так народився головний персонаж виставки Дікє. Дика зернина, яка живе у сучасному світі. Щодня Дікє як і все людство, безкоштовно отримуємо безліч неоціненних благ від біорізноманіття. 

Ігор Гайдай   видатний український фотограф, засновник Спілки фотохудожників України. Один з провідних представників української фотографії за кордоном: виставляв свої проєкти на артмайданчиках Австрії і Великобританії, Франції, Німеччини та інших країнах Європи.

Він перший український фотограф, що відкрив приватну фотостудію.

З 2002 року присвятив себе створенню і продюсуванню власних масштабних фотопроєктів. 

З 2016 по 2020 викладав в Київському Національному Університеті театру, кіно і телебачення — авторський курс лекцій «Художня фотографія».

Організатор події:

Pointo.events — платформа для об’єднання людей, які люблять Одесу, створюють обличчя міста і зберігають його історичну та культурну спадщину. 

Сафарі для громад

Сафарі для громад

Логічним продовженням проекту стали ініціативи  Фонду зі створення та проведення лекцій з інноваційного озеденення для співробітників Департаменту ЖКГ та екології міста Біла Церква, створення 2 об»єктів зеленої інфраструктури міста, а також підтримка будівництва 3 об»єктів зеленої інфраструкутури в місті Львів

Проект було проведено в серпні 2020 року. І наразі всі матеріали, які створила наша команда, доступні для публічного користування. 

Спільний з ПРООН проект «Сафарі для громад» відбувся в двох містах: у Льові та Білій Церкві (Київська обл).  Проект, де звичайні містяни можуть одночасно і захищати біорізноманіття, і  вирішувати інфраструктурні проблеми своїх міст за допомогою природоорієнтованих рішень. Так серед рішень, які ми пропонуємо:

— створення смуг біорізноманіття

— зелені зупинки

—  зелені парковки 

— екокоридори для комах-запилювачів

 — вертикальне озеленення адаптоване до реалій Українських міст

Сафарі для громад

Популяризація світу науки та освітні заходи

Фонд захисту біорізноманіття України

Конкурс з біомімікрії

Спільний з ПРООН проект «Міжнародний конкурс «Biomimicry Global Challenge»». Вперше в Україні проводився конкурс з біомімікрії від Американського інституту біомімікрії. Серед переможців першого туру проекти із створення штучного хутра з конопляного волокна, створення  покриття для будинків, яке змогло б акумулювати дощову воду та геодезичних куполів, які повторюють багато природних форм. Команда Фонду допомогала відбирати найбільш цікаві проекти та готувала переможців до подання на глобальний конкурс

Всеукраїнський екологічний молодіжний Форум

Спільний проект з Університетом «Крок» Всеукраїнський екологічний молодіжний Форум, де Фонд разом із іншими членами оргкомітету вибирав найбільш актуальні, інноваційні екологічні проекти студентів. Так переможцями стала команда школярів з Чернігова, яка вже кілька років поспіль намагається вирішити проблему засміченості довкілля використаними шинами. Також, що цікаво, діти проводили експеримент, який наочно показав як саме шини  шкодять біорізноманіттю.

захист біорізноманіття України
Фотоконкурс «Вікі любить Землю»

Журі спецномінації:

  • Anna Kuzemko, доктор біологічних наук, Інститут ботаніки НАН України.
  • Ivan Moysiyenko, доктор біологічних наук, завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету.
  • Ольга Чусова (Olga Chusova), кандидат біологічних наук, Інститут ботаніки НАН України.
  • Олена Бронскова, НПП «Меотида».
  • Kateryna Strypko,  директор БО «БФ «Фонд збереження біорізноманіття України», партнер конкурсу

Зі світлин, завантажених до цієї спецномінації, складуть фотоальбом, присвячений охороні степів в Україні.

Фотоконкурс «Вікі любить Землю»

Українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю» 2020 проходила з 1 по 31 Липня 2020.

«Найкраще фото степового ПЗФ» — одна зі спецномінацій цьогорічного конкурсу. Фонд Захисту біорозноманіття України та Українська Природоохоронна Група — UNCG стали її співорганізаторами.

Завдяки конкурсу, визначаються п’ять найкращих знімків степових краєвидів і рідкісних видів флори й фауни, притаманних для цих місцевостей.

Цього року конкурс став рекордним за активністю учасників. Усього протягом липня до вікісховища було завантажено 20,5 тисяч фотографій українських заповідних територій!  Серед інших країн-учасниць конкурсу Україна посіла друге місце після Німеччини, де учасники завантажили понад 27 тис фото.

Враховуючи, що степові ландшафти наявні лише в кількох областях України та переважно не входять до заповідних територій, учасники конкурсу завантажили 3431 фото.